8.27.2010

Summer house in Skåne 2I like the bold colours and the open spaces in this Swedish summer house, located in the region of Skåne. It used to be a typical farmhouse, but the house is now opened-up with large windows. Two thirds of the walls and ceilings are removed, to create one large kitchen and living area. The house was featured in Swedish magazine Residence 5/2009 and is designed by LASC studio. Read more here

52 comments:

 1. Den røffe steinvasken var helt skjønn. Kunne gjerne byttet min mot den:) Den knallfargede trappa tror jeg hadde gitt meg daglig sjokk...men så er jeg også en fargepyse.Ha en strålende dag.

  ReplyDelete
 2. Ohmy, it's too beautiful. I like it too much.

  ReplyDelete
 3. how graphic! i love those orange and turquoise shapes.
  :)
  agnes

  ReplyDelete
 4. Gud vad snyggt det är med färgklickar i annars väldigt ren och enkel inredning!

  /Melissa
  http://www.melissacatic.com/blogg.html

  ReplyDelete
 5. Your blog is such a great source of information. Thank you so much for sharing latest information with us
  Interior Design in Clapham

  ReplyDelete
 6. Thank you for your Amazing article. your blog have such a great information. Please keep sharing...
  Best Interior design company in Dhaka Bangladesh

  ReplyDelete
 7. This is a great high resolution screen which you have shared for the users. Making a website is not an easy task but managing a good website is really a hard work. Every router and modem has login credentials and a default IP address that allows you to access the settings. 192.168.l.254 is one such IP address used to access settings of routers like TP-Link, 2Wire, ADSL routers, 3Corn routers and Westel ADSL moderns to name a few.

  ReplyDelete
 8. Nice Blog. It is very interesting and more information.using the best and easy interior design software we can create more creative designs

  ReplyDelete
 9. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 10. SahabatQQ: Agen DominoQQ Agen Domino99 dan Poker Online Aman dan Terpercaya
  Website SahabatQQ
  WA 1 : +855887159498
  WA 2 : +855972076840
  Telegram 1 :+85515769793
  Telegram 2 : +855972076840
  LINE : SAHABATQQWIN
  FACEBOOK : SahabatQQ Reborn
  Agen Domino99
  ''

  ReplyDelete
 11. Really beautiful i love this thankyou for sharing

  ReplyDelete
 12. toptan iç giyim tercih etmenizin sebebi kaliteyi ucuza satın alabilmektir. Ürünler yine orjinaldir ve size sorun yaşatmaz. Yine de bilinen tekstil markalarını tercih etmelisiniz.

  Digitürk başvuru güncel adresine hoşgeldiniz. Hemen başvuru yaparsanız anında kurulum yapmaktayız.

  tutku iç giyim Türkiye'nin önde gelen iç giyim markalarından birisi olmasının yanı sıra en çok satan markalardan birisidir. Ürünleri hem çok kalitelidir hem de pamuk kullanımı daha fazladır.

  nbb sütyen hem kaliteli hem de uygun fiyatlı sütyenler üretmektedir. Sütyene ek olarak sütyen takımı ve jartiyer gibi ürünleri de mevcuttur. Özellikle Avrupa ve Orta Doğu'da çokça tercih edilmektedir.

  yeni inci sütyen kaliteyi ucuz olarak sizlere ulaştırmaktadır. Çok çeşitli sütyen varyantları mevcuttur. iç giyime damga vuran markalardan biridir ve genellikle Avrupa'da ismi sıklıkla duyulur.

  iç giyim ürünlerine her zaman dikkat etmemiz gerekmektedir. Üretimde kullanılan malzemelerin kullanım oranları, kumaşın esnekliği, çekmezlik testi gibi birçok unsuru aynı anda değerlendirerek seçim yapmalıyız.

  iç giyim bayanların erkeklere göre daha dikkatli oldukları bir alandır. Erkeklere göre daha özenli ve daha seçici davranırlar. Biliyorlar ki iç giyimde kullandıkları şeyler kafalarındaki ve ruhlarındaki özellikleri dışa vururlar.

  ReplyDelete